آرایشی بهداشتی

۲۶ تا از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن که هر مردی از آن ها متنفر است!

زنان معمولاً هر روز آرایش می‌کنند. گاهی زمان زیادی صرف آرایش کردن می‌شود اما هر از گاهی اشتباهاتی صورت می‌گیرد. این اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن به راحتی انجام می‌شوند، اما باید یاد بگیرید که آن‌ها را اصلاح کنید و هر روز با آرایش بی عیب و نقص از منزل خارج شوید. در ادامه این مقاله که از مجله نیلای منتشر می‌شود؛ به بررسی اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن خواهیم پرداخت.

اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

معرفی اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

۱. آرایش بیش از حد چشم‏‌ها

یکی از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن، آرایش بیش از حد چشم‏‌ها است. اگر هالووین است با آرایش غلیظ چشم بیرون بروید. در غیر این صورت، چشم‌‏ها را طبیعی یا حداقل با سلیقه آرایش کنید.

آرایش بیش از حد چشم‏‌ها

۲. استفاده از کرم‌ها روی پودرهای آرایشی

این اشتباه بزرگ هنگام آرایش کردن است. زنان فکر می‌کنند کرم‌ها پوست آن‌ها را مرطوب می‌کنند، اما این کار همیشه درست نیست. وقتی یک انتخاب دارید، انتخاب پودر به جای کرم بهترین گزینه است. کرم‌ها معمولاً پوست شما را پیر جلوه می‏‌دهند و باعث می‌شوند پوست شما چروکیده‌تر شود.

۳. فاندیشین رنگ پریده از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

این اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن خیلی زیاد اتفاق می‌افتد، به خصوص در افرادی که پوست روشن‌تری دارند؛ اما واقعیت این است که پایه کمرنگ‌تر باعث پیرتر نشان دادن چهره فرد می‌شود. همچنین درخشش طبیعی پوست شما را از بین می‌برد.

۴. عدم مراقبت از پوست

اگر صورت خود را آرایش نمی‌کنید باید مراقب باشید. مهم است که هر روز پوست خود را بشویید، مرطوب نگه دارید و از آسیب به پوست جلوگیری کنید. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای پوست خود انجام دهید عدم آرایش ۲۴ ساعته است.

۵. انتخاب اشتباه رنگ سایه چشم

یکی از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن، رنگ سایه چشم نامناسب است. قهوه‌ای مطمئن‌ترین رنگی است که می‌توانید برای سایه چشم انتخاب کنید. این رنگ سایه چشم به بهترین وجه می‌‏تواند روی چشم‏‌ها اعمال شود تا چشم‌های شما جسورتر و زنده‌تر به نظر برسند. در مورد پلک‏‌ها، به طور کلی، رنگ‌های سبز طبیعی یا رنگ‌های نگین به بهترین وجه جلوه می‌کنند و تنوع بسیار زیادی به چهره شما می‌دهند.

۶. استفاده بیش از حد لایه‌های ریمل مژه و ابرو

همه ما مژه‌های بلند و ضخیمی می‌خواهیم، بنابراین طبیعی است که هر چند وقت یک بار دل به دریا بزنید؛ اما این کار بدی است که مژه‌های خود را ۱۰۰ بار ریمل بزنید. در عوض، سعی کنید یکبار با ریمل بلند کننده و یکبار دیگر با مواد پر پشت کننده مژه‌‏ها را آرایش کنید.

۷. انتخاب رژ لب تیره

رژ لب پررنگ برای یک شب تفریحی مناسب است، اما برای زندگی روزمره، لب‌های شما را نازک، خشک و کسل کننده نشان می‌دهد. رنگی را انتخاب کنید که سبک‌تر روشن‏‌تر است و برای جوان شدن چهره، یک رنگ روشن براق را فراموش نکنید.

۸. بیرون زدن خط لب‌ها از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

یکی از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن بیرون زدن خط لب است؛ بنابراین مهم است که از لب خارج نشود. در واقع، ابتدا خط لب خود را در امتداد خط لب خود اضافه کنید و سپس براقیت و رژ لب خود را اضافه کنید.

بیرون زدن خط لب‌ها از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

۹. جلوه دادن بیش از حد چشم به صورت گربه‏ای

چشم گربه‏ای تا زمانی که نیمه طبیعی به نظر برسد هیجان انگیز است. یک قانون خوب این است خط چشم که بیش از یک چهارم اینچ از چشم طبیعی خود عبور نکند. یک دست خود را ثابت نگه دارید و وقت بگذارید و آن‌ها را متقارن کنید.

۱۰. عدم تطابق ابروها با رنگ مو از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

اگر ابروهای شما به طور طبیعی با موهای شما مطابقت دارد، بسیار جالب است؛ اما اگر موهای خود را روشن می‌کنید، لطفاً ابروهای خود را نیز روشن نکنید. به هر حال باید ابروها کمی تیره باشند.

۱۱. داشتن ابروهای بیش از حد

ما متوجه شدیم، ابروهای زیاد در حال حاضر مد هستند، اما این امر بدان معنا نیست که شما به ابروهای خود دست نزنید. هر ابرو متفاوت است. کمی‌برداشت هرگز به کسی آسیب نمی‌رساند، اما آن را طبیعی نگه دارید!

۱۲. ریمل زدن زیاد مژه پایین از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

هنگام ریمل زدن مژه‏های پایین، ضخیم کردن مژه‏ها یکی از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن است. اگر می‌خواهید طبیعی به نظر برسند، قسمت بالای مژه‏ها همیشه باید ضخیم‌تر از مژه باشد.

استفاده نادرست از کانتور

۱۳. استفاده نادرست از کانتور

کانتورینگ سخت‌ترین کارها هنگام آرایش کردن است. بهترین راه برای درست کردن آن این است که یک آموزش ویدئویی را در مورد آن تماشا کنید و مطمئن شوید که با استفاده از آن دو پایه به خوبی ترکیب می‌کنید.

۱۴. عدم آرایش پلک بالا

آرایش پلک پایین در مقایسه با پلک بالا بسیار آسان است؛ اما اگر پلک بالایی را فراموش کنید، چشمان شما آن‌قدر روشن به نظر نمی‌رسند و در عوض آرایش پلک پایین جلوه‌گر می‏شوند و چشم‏های شما حالت خواب آلود پیدا می‏کنند. بنابراین از این اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن جلوگیری می‏کنید.

۱۵. بنیاد بیش از حد از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

این احتمالاً متداول‌ترین و مهم‌ترین مکث مصنوعی است که امروزه ساخته شده است. دختران دوست دارند با ایجاد یک لایه کاملاً جدید از پوست خود را بپوشانند! این حرفه‌ای به نظر نمی‌رسد. دفعه بعد کمی کم مصرف کنید، اما استفاده از یک آغازگر مرطوب کننده را فراموش نکنید!

۱۶. عدم هیدراته کردن پوست از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

ممکن است فکر کنید که هیدراته کردن هیچ ارتباطی با آرایش شما ندارد، اما اینجاست که اشتباه می‌کنید. نوشیدن آب زیاد باعث می‌شود پوست شما صاف‌تر، جوان‌تر به نظر برسد و آرایش آن راحت‌تر شود!

۱۷. عدم توجه به پوست‏های متفاوت

منظور ما در اینجا این است که چهره هر شخص کاملاً متفاوت است. برخی پوست معمولی دارند و برخی دیگر به راحتی خشک می‌شوند. مطمئن شوید که آرایش شما متناسب با نوع پوست شماست. اگر نمی‌دانید، از یک متخصص آرایش کمک بگیرید.

۱۸. استفاده بیش از حد از رژگونه‏

رژگونه زیاد روی پوست به خاطر استفاده نادرست از براش‏های رژگونه است. اکثر افراد رژگونه را از سمت دهان خود شروع می‌کنند و به بخش‏های موردنظر آن را ادامه می‏دهند. اگر صورت شما کاملاً پر باشد، این کار اشکالی ندارد، اما در غیر این صورت، فقط چهره شما را ناخوشایند نشان می‌دهد. طول رژگونه را کوتاه‌تر شروع کنید به طوری که دقیقاً از زیر چشم شروع شود.

استفاده بیش از حد از رژگونه‏

۱۹. عدم آرایش گردن از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

این مسئله به ویژه هنگامی که پیرتر می‌شوید بسیار مهم است. اگر متوجه شده باشید، بسیاری از زنان مسن چهره‌های جوان و گردن‌های پیرتر دارند. آن‌ها فقط روی صورت خود آرایش می‏کنند! اما ترکیب آرایش صورت و گردن در همه سنین کلیدی است!

۲۰. لایه برداری نکردن پوست

لایه برداری همان مرطوب کردن نیست. این کار باید قبل از مرطوب سازی و برای تمیز کردن منافذ پوست و از بین بردن پوست مرده انجام شود. شروع آرایش با یک پوست تمیز اولین قدم برای روال عادی است. اشتباه استفاده از سایه تک رنگ

هرگز نباید فقط از یک رنگ روی چشمان خود استفاده کنید، خصوصاً اگر سایه رنگ روشن باشد. پلک بالای چشم باید دارای رنگ‌های مختلفی نسبت به بقیه باشد و از رنگ‌های روشن باید با سلیقه استفاده شود.

۲۱. استفاده از برس‏‌های آلوده از اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

برس‏‌های شما احتمالاً سال‌ها دوام می‌آورند، اما این بدان معنی نیست که آن‌ها هرگز به تمیزکاری احتیاج ندارند. مهم است که حدود یک بار در هفته یا ماه آن‌ها را با کمی شامپو بشویید. تفاوت را بلافاصله متوجه خواهید شد!

۲۲. با تغییر فصل آرایش خود را تغییر ندهید

درحالیکه در آرایش پاییزی باید چشم‌ها را زرق و برق دار آرایش کرد، از طرف دیگر رنگ پوست ما با زمستان و تابستان نیز باید تغییر کند و پایه و اساس آرایش شما نیز باید تغییر کند؛ بنابراین در هر فصل نوع آرایش خود را دوباره بررسی کنید و حداقل روی یک رنگ جدید آرایش خود را انجام دهید.

۲۳. آزمایش روی مچ دست

بیشتر افراد رنگ آرایش را روی دست خود امتحان می‌کنند که این رنگ با صورت آن‌ها یکسان نیست! برای دستیابی به بهترین نتیجه، آن را روی خط فک خود آزمایش کنید و مطمئن شوید که یک دستمال پاک کننده آرایش را در کیف خود به همراه دارید.

اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن

۲۴. عدم تنوع در سایه‏‌های رنگی

استفاده از سایه آبی به صورت روزمره ممکن است زیبا به نظر برسد، اما آیا واقعاً همیشه زیبا است؟ سعی کنید یک روز از سایه قهوه‌ای و روز دیگر از سایه سبز خنثی استفاده کنید. هر کاری انجام می‌دهید، حداقل هفته‌ای یک بار آن را تغییر دهید و از رنگ‌های نئون دوری کنید.

۲۵. استفاده از خط چشم مانند سایر افراد

استفاده از خط چشم مشابه دیگران از دیگر اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن است؛ اما واقعیت سخت این است که هیچ کس نباید خط چشم خود را دقیقاً همانند فرد دیگر بزند. کسانی که چشمانشان گشاد است باید خط چشم ضخیم‌تر را در قسمت داخلی چشم خود بکشند و کسانی که چشمان کوچک‌تر دارند باید خط چشم ضخیم را در قسمت بیرونی چشم خود بکشند.

۲۶. زدن رژگونه دقیقاً روی گونه‏‌ها

برای جلوگیری از برافروختگی، سعی کنید از زدن رژگونه، روی گونه‌های خود دوری کنید و به جای آن رژگونه را در حفره‌های پوستی قرار دهید. در حقیقت، احتمالاً بهتر است یک ویدئوی آموزشی در مورد همه مواردی که باید در مورد رژگونه بدانید، تماشا کنید. بنابراین از این اشتباهات رایج هنگام آرایش کردن جلوگیری می‏‌کنید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا